Kórustalálkozó 2019 Lepsény

Énekelni jó.

120 társunkkal közösen énekelni felemelő.

Új környezetben megmutatni, mit tudunk, nagy büszkeség.

2019. november 28-án a Zenegér 16 tanulójával a III. Kiss József Kórustalálkozó lepsényi állomásán volt lehetőségünk fellépni. Énekkari tevékenységünket ősszel új tagokkal folytattuk, így ez a fellépés volt az első igazi megmérettetés néhány tanuló számára. Megmérettetése volt ez az együttműködésnek is, hiszen egy kórusban valóban működni kell az „egy mindenkiért, mindenki egyért” elvének.

Jól „vizsgáztunk”.

Önálló műsorunkban népdalfeldolgozásokat és a hazaszeretetről szóló dalokat énekeltünk, melyeket Izinger Attila tanár bácsi kísért zongorán. A tiszta hangzásért idén is sok dicséretet kaptunk.

A záró közös mű a Valahol Európában c. musical „A zene, az kell” c. dala volt. Ez a mű magáért beszél: a zene a rögös életutakon jó segítséget nyújthat, a zenében mindenki tiszta lappal indul, csak a jelenre és a jövőre koncentrálva. A zenében megtaláljuk az összefogás erejét is, melyet a közel 120 fős lepsényi, polgárdi és sárosdi tanulókból álló kórus most is megmutatott.